Баріатричні операції та лікування ожиріння

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

З морбідним ожирінням 2-3 ступеня, коли індекс маси тіла (ІМТ) перевищує 35 кг/м2, пов’язаний ряд захворювань: цукровий діабет 2 типу, артроз колінних та тазостегнових суглобів, міжхребцеві грижі та остеохондроз хребта, синдром нічного апное, атеросклероз, гіпертонічна хвороба та її ускладнення (інфаркт, інсульт, серцева недостатність). Морбідне ожиріння викликає задишку, обмеження рухливості та погану переносимість фізичного навантаження. Тому пацієнти вже не можуть повноцінно займатися спортом та обмежують навіть повсякденну рухову активність. Як правило, різні дієти призводять до тимчасового зниження ваги, оскільки виникає стійкий дисбаланс між споживаними та витраченими калоріями. Допомогти при цьому може бути баріатрична операція, завдяки якій вага знижується на 10-50 кг, залежно від виду операції. Баріатрична операція дозволяє не лише припинити постійну «боротьбу» з надмірною вагою, а й знизити тяжкість та ризики перерахованих вище супутніх захворювань. Встановлено чіткі показання до хірургічного лікування ожиріння, за умови безуспішних спроб консервативного лікування (дієти, фітнес, психотерапія): ІМТ вище 40 кг/м2 без урахування пов’язаних з ожирінням супутніх захворювань, ІМТ 35-40 кг/м2 за наявності пов’язаних з ожирінням супутніх захворювань, ІМТ 30-35 кг/м2 при цукровому діабеті та гіпертонічній хворобі, що прогресують.

Встановлення внутрішньошлункового балону – операція, при якій під контролем ендоскопа встановлюється спеціальний балон у шлунок, що зменшує його обсяг приблизно наполовину. Через 6 місяців балон видаляється при повторній ендоскопії. За цей час вага знижується на 10-20 кг. Після цього можливий повторний набір ваги, тому ця операція ефективна за ІМТ 30-35 кг/м2.

Показання до операції: морбідне ожиріння 1 ступеня з індексом маси тіла 30-35 кг/м2

Лапароскопічна рукавна резекція шлунку – основна та оптимальна операція, при якій видаляється велика кривизна шлунку за допомогою спеціальних степлерів. При цьому обсяг шлунку зменшується до 200-250 мл та видаляється зона, що продукує гормон апетиту грелін. Хворий виписується на 4 добу після операції. Вага зазвичай знижується протягом 6-12 місяців на 25-40 кг.

Показання до операції:

  • морбідне ожиріння 2 ступеня з ІМТ 35-40 кг/м2 за наявності пов’язаних із ожирінням захворювань,
  • морбідне ожиріння 3 ступеня з ІМТ більше ніж 40 кг/м2.

Лапароскопічне гастрошунтування -операція створення “малого шлуночка”, з яким спеціальним чином зшивається тонка кишка, з виключенням із травлення близько 1.5 метрів кишки. При цьому, крім скорочення обсягу шлунка, зменшується всмоктування вуглеводів та інших харчових інгредієнтів. Це дає позитивний ефект при цукровому діабеті 2 типу та при дуже високій вазі, проте значно змінює фізіологію травлення. Хворий виписується на 5 добу після операції. Вага зазвичай знижується протягом 6-12 місяців на 30-50 кг.

Показання до операції:

  • морбідне ожиріння 3 ступеня з ІМТ більше ніж 50-60 кг/м2,
  • цукровий діабет 2 типу, пов’язаний з морбідним ожирінням

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ