Гастроскопія та колоноскопія
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Зараз використовуються сучасні відеоендоскопи, які виводять fullHD-зображення на екран, мають більшу гнучкість і тонше ендоскопів старого покоління (фіброскопів). Тому сучасні ендоскопічні огляди проходять швидше і мають більшу інформативність порівняно з фіброскопами старого покоління. Ендоскопія в кілька разів більш інформативна, ніж рентгеноскопія шлунка з барієм та іригоскопія, а також може бути лікувальною процедурою.
Езофагогастродуоденоскопія – огляд стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Виконується найчастіше під місцевою анестезією глотки лідокаїном, хоча можлива і гастроскопія під наркозом. З допомогою гастроскопії можна виконувати такі операції: видалення поліпів стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки; бужування та балонна дилатація рубцевих звужень стравоходу; абляція стравоходу Барретта; лігування варикозних вен стравоходу; стентування пухлин стравоходу; зупинка кровотеч із виразок шлунка та дванадцятипалої кишки; видалення сторонніх тіл та інші.

Гастроскопія показана за наступних симптомів: біль та тяжкість угорі живота, печія, відрижка, гіркота у роті, нудота, блювання, біль та тяжкість за грудиною, утруднення ковтання, втрата ваги, осиплість голосу, анемія.
Гастроскопія показана для діагностики захворювань: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), грижа стравохідного отвору діафрагми, стравохід Барретта, рубцева стрижка шлунка, варіоком стравоходу, рак стравоходу, шлунково-кишкова кровотеча, стороннє тіло стравоходу та шлунка.
Колоноскопія та видалення поліпів товстої кишки – огляд товстої та прямої кишки, який у разі виявлення поліпів може одразу супроводжуватися їх видаленням (поліпектомія). Для цього поліп зрізається діатермічною петлею, а на основу поліпа може накладатися спеціальна кліпса. Колоноскопія виконується переважно під наркозом. Через 1-2 години після пробудження пацієнт може залишити відділення. У разі поліпектомії він зазвичай залишається для спостереження до наступного дня. В даний час загальноприйнятим заходом для профілактики захворюваності на рак прямої і ободової кишки є скринінг колоректального раку: при відсутності обтяженого сімейного анамнезу кожній людині у віці 50 років необхідно зробити свою першу колоноскопію, а при обтяженому сімейному анамнезі. – У 40 років. Повторні колоноскопії робляться залежно від факторів ризику та виявлених знахідок (поліпи, коліт та ін.) з інтервалами 1-5

Колоноскопія показана за наступних симптомів: запори, кров у калі, домішка слизу в калі, біль унизу живота, здуття живота, проноси, анемія, зниження ваги, пухлини товстої кишки у родичів, комплексне проктологічне обстеження.
Показана для діагностики захворювань:поліп товстої та прямої кишки, аденома товстої та прямої кишки, рак товстої та прямої кишки, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, псевдомембранозний коліт, кишкова кровотеча, дивертикулез товстої кишки, комплексне обстеження при проктологічних захворюваннях).
ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ