ПРО НАС

Відділення ендоскопічної та онкологічної хірургії Університетської клініки на вулиці Пастера є по суті унікальним. Дійсно, існують відділення онкохірургії шлунково-кишкового тракту та малоінвазивної хірургії. Однак хірургічного відділення, де об’єднані ці два напрямки, і, головне, є сучасне обладнання, навчені і сертифіковані фахівці, раніше в нашому місті не було. Наше відділення, таким чином, закриває всі питання з діагностики та лікування всіх доброякісних і злоякісних захворювань живота і системи травлення, а також урологічних і проктологічних захворювань. Адже в нашому розпорядженні є лапароскопічні стійки і різноманітні інструменти для лапароскопії, обладнання для ендоскопічної діагностики та операцій, інструментарій для відкритих операцій, обладнання для ультразвукової діагностики та інтервенцій, інноваційні електрохірургічні апарати і сучасні зшиваючі апарати, набори для малоінвазивної урології та проктології, а також обладнання для операційної, стерилізації, анестезії та післяопераційного лікування пацієнтів. Відділення було створено в якості основи кафедри роботизованої і ендоскопічної хірургії в 2018 році, добре оснащене завдяки керівництву нашого університету. Тепер воно є базою кафедри хірургії № 3. Щорічно ми виконуємо близько 500 різних операцій і консультуємо і обстежуємо близько 2000 пацієнтів із захворюваннями системи травлення.

Нашу основну роботу можна розділити на 7 напрямків, в кожному з яких ми можемо надати нашим пацієнтам або нові методики на інноваційному обладнанні, або сучасні підходи за прикладом кращої світової практики, або комплексний мультидисциплінарний підхід в складі Університетської клініки з її фахівцями, і, нарешті, чуйне, домашнє відношення до наших пацієнтів. А найчастіше, все перераховане одночасно.

Лапароскопічні операції при жовчнокам’яній хворобі. Ми виконуємо не тільки стандартну холецистектомію, але і, маючи унікальне обладнання для флюоресценції з індоціаніном зеленим (ICG), візуалізуємо жовчні протоки в технічно складних випадках, наприклад, при важкому запальному інфільтраті або аномаліях. Це допомагає розібратися в анатомії і не переходити до відкритої операції. При каменях в жовчному протоці і механічної жовтяниці ми використовуємо іншу унікальну технологію – відеохоледохоскопію: за допомогою гнучкого ендоскопа діаметром 3 мм жовчний протік оглядається зсередини і витягуються камені. Нарешті, ми можемо виконати косметичний варіант операції – мінілапароскопічну холецистектомію, при якій замість 10 і 5-мм проколів використовуються 5-мм і 3-мм. При цьому болі практично відсутні і, використовуючи протоколи швидкого відновлення (ERAS), пацієнти можуть бути виписані на наступний день після операції. Відзначимо, що і флюоресценція з ICG, і відеохоледохоскопія з високою роздільною здатністю, і мінілапароскопія в Одесі доступні тільки в нашій клініці.

Лапароскопічна пластика гриж стравохідного отвору діафрагми і фундоплікація по Ніссену. Ці операції вимагають не тільки правильного відбору пацієнтів, але й ретельного дотримання всіх технічних умов, що в нашій клініці досягається використанням тривимірної лапароскопії. Ця унікальна технологія дозволяє, отримаючи об’ємне зображення високої роздільної здатності, виконувати операцію з високою швидкістю і точністю. При великих і гігантських грижах ми встановлюємо сітчасті імпланти за безпечними і запатентованими нами методикам. Лапароскопічні операції дозволяють радикально вилікувати рефлюксну хворобу і усунути тяжкі симптоми гриж. Окремою технологією, яка застосовується при цій патології, є ендоскопічна аргоно-плазмова абляція стравоходу Барретта.

Лапароскопічна пластика пахових, післяопераційних, пупкових гриж і гриж білої лінії живота. Для цих операцій ми використовуємо найякісніші імпланти і шовний матеріал кращих американських виробників. При великих грижах для ушивання грижових дефектів ми використовуємо тривимірну лапароскопію, а для розсічення спайок – ультразвуковий скальпель. Лапароскопічні операції при грижах дозволяють в 3 рази скоротити терміни реабілітації, зменшити больовий синдром, уникнути ускладнень з боку рани і сітки і виписати повністю відновленого хворого вже на 2-у добу після операції.

Баріатричні операції. Операції з приводу морбідного ожиріння виконуються при індексі маси тіла більше 35-40 кг / м2, особливо коли є цукровий діабет або інші захворювання, пов’язані з надмірною вагою. Баріатрична хірургія може бути єдиною можливістю допомогти пацієнтам, які марно намагаються схуднути за допомогою дієт і фізичних вправ. Основною операцією є рукавна резекція шлунка (sleeve-резекція), при якій видаляється зона, що виробляє гормон апетиту – грелін, і зменшується обсяг шлунку. Більш проста операція, яка виконується при відносно невеликій вазі – встановлення внутрішньошлункового балона; складніша операція, що виконується при великій вазі і цукровому діабеті – шунтування шлунку. Рішення завжди приймається індивідуально. При цих операціях ми використовуємо спеціальне обладнання і інструментарій, і робимо акцент на анестезіологічному забезпеченні та протоколах швидкого відновлення.

Колоноскопія і видалення поліпів товстої кишки. Скринінгову колоноскопію кожна людина повинна пройти в свої 50 років. При наявності факторів ризику це потрібно зробити в 40 років і навіть раніше. До цих факторів відноситься в першу чергу сімейний анамнез великих поліпів і колоректального раку. Ми виконуємо цю процедуру під наркозом і, в разі виявлення поліпів, відразу їх видаляємо. Все це можна зробити за 1 день. Використовується сучасна відеоендоскопічна стійка, що дозволяє не тільки отримати зображення високої роздільної здатності, а й оглядати поліпи і ранній рак у вузькому спектрі освітлення (технологія NBI), що полегшує виявлення передракових змін.

Онкологічна хірургія. Операції з приводу пухлин шлунку, ободової і прямої кишки, печінки, підшлункової залози і жовчних протоків хоч і частіше виконуються в традиційному відкритому варіанті, але в нашій клініці не менше високотехнологічні, ніж ендоскопічні операції. Це і сучасні електрохірургічні апарати, та ретрактори, зшиваючі апарати, і оптика з мікроінструментарієм. Все це разом з сучасним анестезіологічним забезпеченням і новими технологіями харчування в післяопераційному періоді, дозволяє не тільки досягати радикальності і мінімізації ускладнень, але і прискорити реабілітацію цього важкого контингенту пацієнтів.

Малоінвазивні операції при пухлинах. Ряд пацієнтів вимагає паліативної операцій, які ми максимально намагаємося виконувати із застосуванням сучасних черезшкірних і ендоскопічних технологій. Наприклад, при стенозі стравоходу або жовчних протоків встановлюється стент, що самостійно розправлюється, який можна зробити навіть без наркозу. При цьому відразу відновлюється прохідність, і пацієнт може вже на наступний день приймати рідку їжу. Раніше таким пацієнтам накладалася гастростома. Аналогічно, протягом 1-2 тижнів після стентування жовчних протоків ліквідується механічна жовтяниця. При високому рівні пухлинного блоку доцільніше черезшкірне дренування жовчних протоків. Для цих операцій ми маємо спеціальний цифровий рентген-апарат, ендоскопічну стійку з відповідним інструментарієм і ультразвуковий апарат експертного класу.

Крім цих основних напрямків ми виконуємо інші лапароскопічні операції:

  • апендектомія;
  • дренування кіст печінки;
  • кардіоміотомію при ахалазії стравоходу;
  • пластика післяпологового діастаза прямих м’язів живота;
  • лапароскопічні резекції ободової кишки.

З ендоскопічних операцій ми також виконуємо лігування варикозно-розширених вен стравоходу, бужування стриктур стравоходу, балонну дилатацію ахалазії стравоходу, папілосфінктеротомію і видалення каменів з жовчних протоків, видалення поліпів стравоходу і шлунку, витяг сторонніх тіл стравоходу і шлунку, зупинку шлунково-кишкових кровотеч. Ми володіємо досвідом традиційних відкритих ургентних операцій, наприклад, при перитоніті, защемленої грижі або кишкової непрохідності.

Принциповим питанням для нас є якісна дезінфекція та стерилізація ендоскопічного обладнання. Не секрет, що для цього крихкого обладнання в деяких клініках використовується ненормативна стерилізація – параформалінові камерами з обмеженою експозицією або рідкими деззасобами. При цьому можна нанести шкоду обладнанню, що впливає на його працездатність, або перенести пацієнтові вірусний гепатит. Ми використовуємо для більшості лапароскопічних інструментів і оптики ультразвукове очищення і автоклавну стерилізацію, а для ендоскопів – штатну мийну машину.

Дорогі пацієнти! Ви завжди можете звернутися до нас за діагностикою, висококласної сучасної хірургією або просто за консультацією. Ми завжди раді Вам допомогти на найвищому рівні і з найвищим ступенем відповідальності!