Гастроскопія – як метод дослідження ШКТ

Гастроскопія – це метод дослідження стінок стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. Проводиться за допомогою ендоскопічного гнучкого інструменту – гастроскопа, який вводиться у травний тракт.


Грижа стравохідного отвору діафрагми

Зміщення в грудну порожнину частини стравоходу, шлунка, через стравохідний отвір діафрагми, породжує собою грижу стравохідного отвору. У нормальному ж стані піддіафрагмальна жирова тканина і органи черевної порожнини перешкоджають зміщенню органів, що лежать під діафрагмою, в грудну порожнину.

Основним симптомом є печія, оскільки при цьому захворюванні кислотний вміст шлунка потрапляє у стравохід.


Що таке колоноскопія?

Колоноскопія – це дослідження товстого кишківника за допомогою спеціального зонда. Сучасні апарати для колоноскопії мають невеликий діаметр зонда. Час процедури орієнтовно триває 5-15 хвилин і проходить практично безболісно. Бувають відчуття дискомфорту, здуття кишківника, але болю не повинно бути. При сучасному технічному оснащенні та належній кваліфікації лікаря більшість пацієнтів при дослідженні відчувають лише мінімальний дискомфорт.


Діагностика і лікування жовчнокам’яної хвороби

Якщо у Вас з’явилася підозра на початок жовчнокам’яної хвороби, необхідно терміново записатися на прийом до лікаря. Діагностика включає загальний і біохімічний аналіз крові, УЗД черевної порожнини. Однак спочатку проводиться візуальний огляд та опитування пацієнта про тривожних симптомах.


Жовчнокам’яна хвороба – симптоми

Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) – це захворювання жовчного міхура, яке веде до утворення в жовчних протоках каменів. Їхній появі сприяє застій жовчі, зміна її складу і запальні процеси.